16:59 До уваги юних любителів географії! | ||
Запрошую всіх любителів географії взяти участь в обласній олімпіаді з геології. Завдання вже оприлюднено на сайті ОБЛСЮТУР. Я скопіювала їх і пропоную попрацювати. Ваші доробки приносьте на розгляд. Кращі з них будуть надіслані в оргкомітет конкурсу.
І тур – заочний Роботи необхідно подати до 1 березня 2018 року . У роботі необхідно вказати свою адресу, прізвище, ім'я (повністю), школу, клас, П.І.Б. керівника роботи. Об’єм роботи: до 15 сторінок. Зробіть ілюстрації у вигляді малюнків, схем, креслень, таблиць, фотографій, вкажіть використану літературу. Перевага надається рукописним роботам. Надіслані на конкурс роботи не повертаються. ІІ тур – очний Переможців І туру оргкомітет запросить на очний тур, який відбудеться 1 квітня 2018 року по групах: 5-8 і 9-11 класи. Абсолютні переможці, а також школи і колективи за активну участь в олімпіаді будуть нагороджені грамотами і призами обласної геологічної комісії. Завдання для участі у І турі – заочному Молодша група (5-8 кл.)
Учасники надсилають відповідь на одне питання із запропонованого списку:
Старша група (9-11 кл.)
Учасники старшої групи виконують письмову роботу, яка включає тестові та творчі завдання: Тестові завдання 1. Регіон, де в потужних відкладах гіпсу розвинений карст і утворилися значні за протяжністю печери: а) Кримські гори; б) Українські Карпати; в) Донбас; г) Поділля. 2. Товтри (Медобори), що окремими пасмами простягаються поперек Подільської височини – це: а) тектонічна складчатість; б) морени давніх вулканів; в) ланцюги згаслих вулканів; г) давні коралові рифи і атоли. 3.Форми рельєфу, які характерні для степів України: а) кари (цирки); б) прохідні долини; в) морени; г) поди. 4. З наданого переліку мінералів викресліть зайвий: а) гематит; б) пірит; в) корунд; г) сидерит; д) шамозіт. 5. Тектонічна структура, в межах якої розташована майже половина території України: а) Дніпровсько-Донецька западина; б) Скіфська плита; в) Український кристалічний щит; г) Передкарпатський крайовий прогин. 6. Острів, який лежить у зоні сучасного гороутворення: а) Тасманія; б) Шрі-Ланка; в) Суматра; г) Мадагаскар. 7. Магаматична порода, з якої виготовлений постамент пам’ятника Т.Г. Шевченка у Харкові: а) мармур; б) туф; в) лабрадорит; г) кварцит. 8. Які з тверджень про озера є неправильними: а) у Харківській області переважають озера-стариці; б) озеро Синевир у Карпатах – обвально-загатне; г) у Кримських горах багато озер у суфозійних просадках; д) найбільше озеро Харківської області – озеро Біле. 9. Основні родовища сірки в Україні приурочені до: а) Скіфської плити; б) Дніпровсько-Донецької западини; в) Західно Європейської платформи; г) Українського щита. 10. Яка з названих порід зайва? а) пісок; б) конгломерат; в) опока; г) брекчія.
Творчі завдання
| ||
|
Всього коментарів: 0 | |