17:11 Замітка про роботу гуртка | |
Під таким гаслом розпочався навчальний рік у нашій Новомажарівській ЗОШ І – ІІІ ступенів. В перші дні вересня учні 5,7,8,9 та 11 класів об’єдналися і стали членами гуртка «Історичне краєзнавство» Зачепилівського районного будинку дитячої та юнацької творчості (керівник – Устименко Ірина Сергіївна). Вже з 12 вересня гуртківці розгорнули активну діяльність. Всі члени гуртка отримали завдання. Вже наступного тижня ми показали свою роботу всій школі. 19 вересня провели три лінійки – тематичну до 150-річчя від Дня народження М.С.Грушевського та лінійки пам’яті біля братських могил в селах Олянівка та Дудівка. На цьому ж тижні випустили перший випуск щомісячного історичного вісника «День», в якому розповіли про історичні пам’ятні події вересня.(День визволення Зачепилівщини, День партизанської слави, 150річчя з Дня народження М.С.Грушевського та 75-у річницю трагедії Бабиного Яру) Та найцікавіша подія чекала на нас 25 вересня. Ще до цього дня на заняття гуртка ми спланували екскурсійну поїздку до міста Полтави, адже територія нашого району колись входила до складу Полтавської губернії. От ми і вирішили ознайомитися з історією міста та відпочити тут. Склали маршрут, продумали заходи, зібрали групу учнів з різних класів Новомажарівської ЗОШ. Тому ніщо вже не заважало відправлятися в дорогу. Так і зробили. О сьомій годині ранку 25 вересня ми від’їхали від школи в сторону Полтави. З цікавістю роздивлялися полтавські краєвиди і чекали захоплюючої екскурсії. В центрі міста на нас вже чекала директор туристичної фірми «Харків’янка» Ірина Володимирівна Свічкаренко. Спершу вона провела нас в міський парк. Як цікаво було почути розповідь про те, як кадети та студентки Інституту благородних дівиць разом висадили цей парк. Хоч в той час і було заборонено етикетом дівчатам спілкуватися з юнаками без присутності гувернантки. Здавалося, що дух романтики живе в цьому парку досі. Його окрасою є пам’ятник Полтавській битві. Цікавим став той факт, що в період Другої Світової війни, німецькі загарбники не змогли зруйнувати його. Навіть танк не зумів стягти пам’ятник з п’єдесталу. Ми з цікавістю виконали завдання Ірини Володимирівни і з захопленням взялися оглядати пушки навколо цього пам’ятника, шукаючи в них відмінності. Та й не забули зробити кілька фото на згадку. Оглянувши цю цікаву пам’ятку історії ми вирушили далі. Багато цікавого почули проїжджаючи вулицями міста. Погуляли біля білої альтанки, пам’ятника Полтавським галушкам та макету козацької сторожової вежі. І вирушили до музею Полтавської битви.
Тут ми поринули у цікавий світ історії українського козацтва та більше дізналися про події Північної війни.
Вийшовши з музею, та набравши сувенірів на згадку ми вирушили до наступного музею. Цей музею мало розповідав нам про давню історію. Але ми багато дізналися про історії не далеку в часі – історію української авіації. Справжній льотчик провів для нас екскурсію, розповів про всі літаки, їх особливості та відмінності. А скільки захоплень викликала в нас усіх можливість піднятися на борт літака. Були серед нас і відчайдухи, які спробували себе в ролі пілотів, взявши до рук штурвал.
Ще довго не хотіли ми полишати кабіни літаків, та на нас вже чекав світ розваг. Гостинно відчинилися для нас двері Ігроленду. Дискотека і конкурси, веселий лабіринт, скеледром, ігрові автомати та смачна піцца – все це було тут до наших послуг. А іменинники вересня отримали приємні сюрпризи – подарунки від Ігроленду. Отож розвагу до душі знайшов собі кожен. Підсумовуючи все, хотілося б сказати, що вересень для Новомажарівських учнів став незабутнім і цікавим. Заступник старости гуртка «Історичне краєзнавство» Рогачова Яна | |
|
Всього коментарів: 0 | |