17:35
Наші краєзнавчі шляхи

Вивчаючи історію нашого рідного району, ми - вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» Зачепилівського БДЮТ, що діє на базі Новомажарівської ЗОШ І – ІІІ ступенів із задоволенням відгукнулися на пропозицію керівників гуртків Ірини Сергіївни Устименко та Ольги Геннадіївни Кайгородцевої відвідати пам’ятник Петру  Іллічу Чайковському, що в селі Олександрівка. Тим паче, що на заняттях гуртка ми вже чули про нього, тож тепер хотіли й побачити овіяне місцевими легендами село.

  28 жовтня 2016 року відбулася наша об’єднана поїздка. Об’єднана тому, що їхали не лише ми. На екскурсію відправилися вихованці двох гуртків «Історичне краєзнавство»(Новомажарівська ЗОШ) та «Виготовлення ляльок»(Зінківщинська ЗОШ), а ще з нами подорожували методист БДЮТ Юрій Іванович Буланов та вчитель російської мови Зінківщинської ЗОШ І –ІІІ ст. Мирошниченко Ольга Миколаївна.

Відразу, як тільки ми зайняли свої міста в автобусі Зінківщинської ЗОШ, всі поринули у світ творчості П.І.Чайковського. Ще в дорозі Ольга Миколаївна включила нам аудіо записи його творів. Слухаючи чарівні звуки його вальсу та балету «Лебедине озеро», ми все ближче і ближче під’їжджали до місця призначення. По дорозі Юрій Іванович показав нам місце, де колись знаходився маєток Германа Карловича Конраді,  а також вже зовсім малесеньку річку з цікавою назвою Вошива.

Затамувавши подих ми чекали на зустріч з великим митцем. І ось вона – довгоочікувана зустріч з митцем. Поклавши квіти до ніг пам’ятника, ми стояли, і як зачаровані слухали звуки його музики. А, здавалося б, що вже за мить сиділи в залі Олександрівського сільського клубу та слухали насичену розповідь колишньої учениці Зінківщинської школи, а нині студентки 4 курсу Харківського університету Богдани Кайгородцевої про часи перебування Петра Ілліча в Гранкіно та встановлення  в Олександрівці пам’ятника йому. Розповідь була дуже цікавою та насиченою. А показані відео сюжети про встановлення пам’ятника та на мелодії композитора лише збагатили її.

Ірина Сергіївна додала, що Петро Ілліч хоч і народився в Росії, та за походженням був українцем. Походив з українського роду Чайок. Прадід композитора, Федір Опанасович Чайка, походив з-під Кременчука, у ранзі козацького сотника брав участь у битві під Полтавою й помер від ран. Його син, Петро, народжений на Полтавщині (дід композитора), навчаючись у Києво-Могилянській академії, прийняв прізвище Чайковський. Пройшовши російсько-турецьку війну та відслуживши полковим лікарем, став городничим Слободського та Глазова у В'ятській губернії, а 1785 року був приписаний до дворян Казанської губернії.

А скільки вражень і захоплення викликав майстер-клас від Ольги Геннадіївни, про це просто не можна не сказати. Із захопленням взялися ми виготовляти «пір’ячко», для лебедя, якого вона майструвала, щоб подарувати місцевій бібліотеці разом з нашими малюнками.

На останок, попивши чаю зі смачною домашньою випічкою, що приготували нам наші керівники, подарувавши подарунки місцевій бібліотеці, ми вирушили додому.

Поїздка виявилася напрочуд вдалою. Тепер ми надовго запам’ятаємо і малесеньку річку Вошиву, і мальовниче село Олександрівку, і те, що це село дуже любив відвідувати видатний російський композитор українець за походженням. А ще нам вдалося зав’язати нові знайомства та потоваришувати. Всі ми дуже вдячні нашим керівникам за організацію цієї поїздки, а Богдані Кайгородцевій та Юрію Івановичу Буланову за змістовну лекцію.

Маслак Софія,

вихованка гуртка «Історичне краєзнавство»

 

 

 

Переглядів: 329 | Додав: Zauch | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar