Календарні плани з історії для 10 класу за новою програмою
28.08.2016, 08:06

Календарно-тематичне  планування

з історії України

10 клас

 (1,5 год. на тиждень, 52 год. на рік)

Рівень стандарту/Академічний рівень

 

№ уроку

Дата

Тема, зміст уроку

Примітка

1

 

Вступ.

 

Тема 1. УКРАЇНСЬКІ ЗЕМЛІ на початку XX ст.

2

 

Особливості соціально-економічного розвитку Наддніпрянської України. Індустріальна модернізація. Монополізація. Регіональна спеціалізація сільського господарства. Кооперативний рух. Українські меценати-промисловці

 

3

 

Суспільно-політичне життя у Наддніпрянській Україні. Політизація українського національного руху. Створення політичних партій. Проблеми становлення та консолідації української нації.

 

4

 

Події революції 1905—1907 рр. в Україні. Український національно-культурний рух. Діяльність українських парламентських громад у І та ІІ Державних Думах.

 

5

 

Столипінська земельна реформа. Посилення національного гніту в Наддніпрянській Україні у 1907—1914 рр. Український політичний та національно-культурний рух у 1907—1914 рр. «Українське питання» в ІІІ і ІV Державних Думах.

 

6

 

Українські землі у складі Австро-Угорщини. Становище промисловості та сільського господарства. Кооперативний рух. Трудова еміграція.

 

7

 

Діяльність політичних, національно-культурних і військово-спортивних організацій на західноукраїнських землях. Реформа виборчої системи. Боротьба за створення українського університету. Особливості українського руху в Буковині і Закарпатті. Зміна ролі греко-католицької церкви. А. Шептицький.

 

8

 

Практичне заняття.Ідеї автономії і самостійності в програмах українських політичних партій Російської імперії та Австро-Угорщини. Представлення творчих проектів.

 

9

 

Особливості розвитку культурного життя. Освіта. Наука. Техніка. Українська преса та видавництва. Література. Образотворче мистецтво. Музика. Архітектура. Театр. Релігійне життя. Традиції та побут української сім’ї.

 

10

 

Наш край на початку ХХ ст.

 

11

 

Урок узагальнення. Тематичне оцінювання

 

Тема 2. УКРАЇНА В РОКИ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

12

 

Україна в геополітичних планах країн Антанти і Центральних держав. Війна та українські політичні сили. Головна українська рада. Союз Визволення України. Українці в арміях воюючих держав.

 

13

 

Воєнні дії на території України в 1914—1917 рр. Бойовий шлях Легіону Українських січових стрільців та їхня культурно-освітня діяльність.

 

14

 

Політика Російської імперії та Австро-Угорщини на українських землях у 1914—1917 рр. Економічна та політична кризи в Російській імперії та Австро-Угорщині.

 

15

 

Практичне заняття. Життя на фронті і в тилу. Представлення творчих проектів.

 

Тема 3. ПОЧАТОК УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ (1917 — квітень 1918 р.)

16

 

Лютнева революція 1917 р. й Україна. Початок Української революції. Утворення Української Центральної Ради (УЦР). М. Грушевський. Українські політичні партії. Український національний Конгрес. Початок українізації армії. Вільне козацтво.

 

17

 

І Універсал Центральної Ради. Генеральний секретаріат. В. Винниченко. Відносини Центральної Ради з Тимчасовим урядом. ІІ Універсал УЦР. Збройний виступ самостійників. Конгрес народів Росії.

 

18

 

Прихід до влади більшовиків у Росії. Боротьба за владу в Києві 28—31 жовтня 1917 р. III Універсал УЦР. Українська Народна Республіка (УНР). Встановлення кордонів. Внутрішня та зовнішня політика Центральної Ради. Події 1917 р. в Криму. Курултай та Кримська Народна Республіка.

 

19

 

Початок агресії більшовицької Росії проти УНР. Проголошення в Харкові радянської влади. Перша війна радянської Росії з УНР. IV Універсал УЦР. Проголошення незалежності УНР. Бій під Крутами. Радянська окупація України.

 

20

 

Мирний договір із Центральними державами у Брест-Литовську. Вступ військ Німеччини й Австро-Угорщини на територію УНР. Похід П. Болбочана на Крим. Розпуск УЦР.

 

21

 

Практичне заняття.Здобутки і прорахунки УЦР у державотворчому процесі. Представлення творчих проектів.

 

22

 

Урок узагальнення. Тематичне оцінювання

 

Тема 4. БОРОТЬБА ЗА УКРАЇНСЬКУ ДЕРЖАВНІСТЬ (квітень 1918 — 1921 р.)

23

 

Утворення Української Держави. П. Скоропадський. Внутрішня та зовнішня політика. Кримські крайові уряди. Зародження повстанського руху.

 

   24

 

Утворення Директорії. Антигетьманське повстання. Відновлення УНР. Трудовий конгрес.

 

25

 

Розпад Австро-Угорської імперії і західноукраїнські землі. Листопадовий зрив. Проголошення ЗУНР. Державне будівництво. Є. Петрушевич. Початок українсько-польської війни. УГА. Зовнішня політика. Злука УНР і ЗУНР та її історичне значення. Український національний рух у Буковині та Закарпатті.

 

26

 

Україна в умовах зовнішньої агресії. Військова присутність Антанти на півдні України. Друга війна УНР із радянською Росією. Отаманщина. Реорганізація Директорії УНР. Державницька та національна політика.

 

27

 

Радянська окупація України. УСРР. Політика «воєнного комунізму». Червоний терор. Повстанський рух. Н. Махно та інші повстанські отамани.

 

28

 

Наступ польських військ. Чортківськаофензива. Окупація польськими військами території Західної області УНР. Наступ об’єднаних українських армій на Київ. Наступ білогвардійських військ на Україну. Денікінський режим в Україні. Перший Зимовий похід.

 

29

 

Відновлення більшовицького режиму. Зміни у внутрішній політиці. Націонал-комунізм.

 

30

 

Варшавська угода та війна з радянською Росією. Боротьба за Україну у 1920 р. Поразка Збройних сил Півдня Росії. Червоний терор у Криму. Повстанський рух 1920—1921 рр. Другий Зимовий похід. Поразка українського визвольного руху. Українська політична еміграція.

 

31

 

Практичне заняття.Уроки державотворчих процесів.

 

32

 

Нові тенденції розвитку культури 1917—1921 рр. Здобутки в освіті. Культурно-освітня діяльність громадських організацій. Наука. Мистецтво. Релігійне життя.

 

33

 

Наш край часів Першої світової війни та Української революції (1914—1921 рр.).

 

34

 

Урок узагальнення. Тематичне оцінювання

 

Тема 5. ВСТАНОВЛЕННЯ Й УТВЕРДЖЕННЯ РАДЯНСЬКОГО ТОТАЛІТАРНОГО РЕЖИМУ (1921—1939 рр.)

35

 

Державний статус УСРР. Утворення СРСР. Встановлення кордонів. Адміністративно-територіальний поділ.

 

36

 

Впровадження непу в УСРР. Антибільшовицький повстанський рух. Масовий голод 1921—1923 рр. Грошова реформа. Початок індустріалізації. Суспільно-політичне життя. Ліквідація багатопартійності.

 

37

 

Політика коренізаціі. Ставлення влади та населення до українізації. М. Скрипник. Національна політика радянської влади в УСРР. Кримська та Молдавська АСРР. Релігійне життя в УСРР. УАПЦ. В. Липківський.

 

38

 

Форсована індустріалізація. Створення військово-промислового комплексу. Здобутки, прорахунки та наслідки індустріалізації. Згортання непу і перехід до директивної економіки.

 

39

 

Причини й перебіг Голодомору 1932—1933 рр. — геноциду українського народу.«Хлібозаготівельні кризи» 1927—1928, 1928—1929 рр. Розкуркулення та насильницька колективізація. Опір селянства. Причини й перебіг Голодомору 1932—1933 рр. — геноциду українського народу. «Закон про 5 колосків». Примусові хлібозаготівлі. «Чорні дошки». Масштаби та наслідки Голодомору. Національно-демографічні зміни.

 

40

 

Масові репресії та їх ідеологічне виправдання.Формування культу особи Й. Сталіна. Порушення прав людини в умовах тоталітарного режиму. Масові репресії та їх ідеологічне виправдання. Політичні процеси 1920-х — початку 1930-х рр. Згортання українізації. Посилення русифікаторської політики. Конституція УРСР 1937 р.

 

41

 

«Розстріляне відродження». «Великий терор» та його ідеологічне виправдання.Биківня та інші місця масових поховань жертв репресій. Антицерковна політика влади та її наслідки. Ліквідація УАПЦ.

 

42

 

Ідеологізація національно-культурного життя радянської України 1921—1939 рр. Освіта. Наука. Мистецькі спілки. Кінематограф. Митці «розстріляного відродження». Соціальний реалізм.

 

43

 

Практичне заняття. Пропагандистський ідеал радянської людини та її повсякденне життя. Представлення творчих проектів.

 

44

 

Наш край у часи утвердження радянського тоталітарного режиму (1921—1939 рр.).

 

45

 

Урок узагальнення. Тематичне оцінювання

 

Тема 6. ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКІ ЗЕМЛІ в 1921—1939 рр.

46

 

Правовий статус західноукраїнських земель у складі Польщі. Економічне і соціальне становище населення. Національна політика Польщі. Осадництво. «Пацифікація». Українські політичні партії. УНДО. В. Мудрий. Українська військова організація (УВО) й Організація українських націоналістів (ОУН). Є. Коновалець.

 

47

 

Українські землі у складі Румунії. Татарбунарське повстання. Суспільно-політичне життя. Українська національна партія (УНП). В.Залозецький.

 

48

 

Українські землі у складі Чехо-Словаччини. Правовий статус Закарпаття. Суспільно-політичне й економічне життя. Карпатська Україна. «Карпатська Січ». А. Волошин.

 

49

 

Культурне життя українських земель, які входили до складу Польщі, Румунії та Чехословаччини.

 

50

 

Практичне заняття.Відмінність у повсякденному житті радянської людини та жителів Західної України. Представлення творчих проектів.

 

51

 

Наш край у 1921—1939 рр.

 

52

 

Урок узагальнення. Тематичне оцінювання

 

 Календарно-тематичне  планування

з всесвітньої історії

10 клас

 (1 год. на тиждень, 35 год. на рік)

Рівень стандарту/Академічний рівень

 

№ уроку

Дата

Тема, зміст уроку

Примітка

1

 

Вступ. Завдання і структура курсу. Джерела. Перший періодНовітньоїісторії. Періодизаціяпершоїполовини ХХ ст. Провіднікраїнисвітуна початку ХХ ст.: основнітенденціїсоціально- економічного, політичногорозвитку. «ПробудженняАзії».

 

Тема 1. Передумови Першої світової війни. Війна та її наслідки.

2

 

Міжнародні кризи та конфлікти на початку ХХ ст. «Гонка озброєнь», посилення мілітаризму. Причини, привід до Першої світової війни. Стратегічні плани противників.

 

3

 

Початок Першої світової війни. Бойові дії в 1914 р. «Диво на Марні».Позиційна криза. Розширення масштабів війни. Бойові дії 1915—1916 рр.

 

4

 

Практичне заняття.

Варіант 1. Життя на фронті і в тилу. Ставлення населення до війни.

Варіант 2.

Переосмислення системи загальнолюдських цінностей. Зміна статусу жінки в період війни.

 

5

 

Вступ у війну США.Вихід Росії з війни. «Битва кайзера». Поразка Німеччини та її союзників. Комп’єнське перемир’я.

 

6

 

Російська революція 1917 р. Прихід до влади більшовиків. Громадянська війна. «Воєнний комунізм». Спроба експорту комуністичної революції.Розпад багатонаціональних імперій і утворення нових незалежних держав у Європі.

 

Тема 2. Повоєнне облаштування світу. Версальсько- Вашингтонська система договорів.

7

 

Паризька мирна конференція. Версальський договір. «14 пунктів» В. Вільсона. Паризька мирна конференція. Версальський договір. Створення Ліги Націй. Мирні договори із союзниками Німеччини. Вашингтонська конференція. Завершення формування Версальсько-Вашингтонської системи, її переваги та недоліки.

 

8

 

Основні питання міжнародних відносин. Спроба перегляду повоєнних договорів у 1920-ті рр.  і створення системи колективної безпеки. Пакт Бріана—Келлога. Джерела нестабільності.

 

9

 

Урок узагальнення. Тематичне оцінювання

 

Тема 3. Провідні держави світу в 1920—1930-х рр.

10

 

Зміна статусу провідних країн світу після Першої світової війни. Період економічної стабільності. Причини, прояви та наслідки світової економічної кризи 1929―1933 рр. (Великої депресії). Пошуки шляхів подолання кризових явищ в економіці й суспільному житті.  Початки державного регулювання соціально-економічних процесів.

 

11

 

Консерватизм, лібералізм. Робітничий, соціалістичний і комуністичний рухи. Фашизм.

 

12

 

Сполучені Штати Америки.Доба «проспериті» (процвітання) у США. Прояви Великої депресії. «Новий курс» Ф. Д. Рузвельта та його основні підсумки.

 

13

 

Велика Британія. Франція.Велика Британія у роки стабілізації та Великої депресії.Реформи Д. Ллойд Джорджа. Ірландське питання. Велика Британія у роки стабілізації та Великої депресії. Династична криза. Спроби реформування Британської імперії.

Політичний та соціально-економічний розвиток Франції у 20-х рр. ХХ ст. Уряди Народного фронту. На шляху до національної катастрофи.

 

14

 

Німеччина.Листопадова революція та становлення Веймарської республіки в Німеччині. Світова економічна криза в Німеччині. Встановлення нацистської диктатури в Німеччині. А. Гітлер. Економічна, соціальна та ідеологічна політика гітлерівського режиму. Войовничий антисемітизм.

 

15

 

Італія в 20-30-х рр.ХХ ст.Прихід до влади в Італії Б. Муссоліні. Фашизація Італії. Створення корпоративної системи. Експансіоністські претензії.

 

16

 

Іспаніяв 1920—1930-х рр. Диктатура Прімо де Рівери. Революція 1931 р. Уряд Народного фронту. Громадянська війна Ф. Франко.

 

17

 

Практичне заняття.Політичні портрети Ф. Д. Рузвельта, Ф. Франко, Б. Муссоліні, А. Гітлера (на вибір).

 

18

 

Урок узагальнення. Тематичне оцінювання

 

Тема 4. СРСР. Країни Центральної та Східної Європи

19

 

Утворення СРСР. Становлення тоталітарного режиму. Й. Сталін.

 

   20

 

Становлення Другої Речі Посполитої.Становлення Чехословаччини.Переворот 1926 р. Ю. Пілсудський.  Національні питання. Становлення Чехословаччини. Т. Масарик. Національні питання.

 

21

 

Угорщина.Угорська революція. Режим Горті. Румунія в міжвоєнні роки. Королівська диктатура. Встановлення режиму Й. Антонеску.

 

22

 

Болгарія.Югославія.Режим А. Стамболійського. Перевороти. Королівська диктатура. Борис ІІІ. Від Королівства сербів, хорватів і словенців до Югославії. Національна проблема.

 

23

 

Практичне заняття.Особливості соціально-економічного розвитку країн Центральної та Східної Європи.

 

24

 

Урок узагальнення. Тематичне оцінювання

 

Тема 5. Країни Азії та Латинської Америки.

25

 

Японія. Китай.Провал процесів демократизації суспільства.  Мілітаризація економіки, державних інституцій та суспільної свідомості населення. Зовнішня експансія.

 

Китай. Національна революція. Чан Кайші. Початок протистояння між Комуністичною партією Китаю і Гомінданом.

 

26

 

Індія. Розгортання антиколоніальної боротьби в Індії. Махатма Ганді. Ненасильницький рух опору.

 

27

 

Туреччина. Персія.Розпад Османської імперії. Турецька республіка за правління К. Ататюрка. Арабські держави. Витоки Палестинської проблеми. Національна революція в Персії. Встановлення династії Пехлеві.

 

28

 

Латинська Америка. Особливості економічних і політичних процесів у регіоні. Протиборство демократичних сил і диктаторських режимів.

 

29

 

Практичне заняття. Національні лідери країн Азії, Латинської Америки (на вибір учителя).

 

Тема 6. Міжнародні відносини 1930— х рр. Назрівання Другої світової війни.

30

 

Зовнішньополітичні пріоритети провідних країн світу. Спроби створення системи колективної безпеки країнами Заходу. Активізація антивоєнних рухів.

 

31

 

Процес утворення вогнищ війни на Далекому Сході, Африці та Європі.

Формування блоку агресивних держав осі Рим―Берлін―Токіо. Витоки, прояви та наслідки політики «умиротворення».

 

32

 

Причини радянсько-німецького зближення(весна 1939 р.), провалу англо- франко-радянських переговорів у Москві (літо 1939 р.) та радянсько-німецького пакту про ненапад (пакт Молотова―Ріббентропа) і таємних протоколів до нього (23 серпня 1939 р.).

 

Тема 7. Розвиток культури у перші десятиліття ХХ ст.

33

 

Найважливіші досягнення науки і техніки, їх вплив на повсякденне життя людей. Фемінізм.

 

34

 

Основні ідеї й течії у розвитку культури. Поява масової культури. Нові напрямки в мистецтві та літературі, виникнення та розвиток кінематографа. Спорт, олімпійський рух.

 

35

 

Урок узагальнення. Тематичне оцінювання

 

 

 

Категорія: Мої файли | Додав: Zauch
Переглядів: 620 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar